6 lutego w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących (starego ogólniaka) odbył się Bal karnawałowy dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Mimo kilkunastostopniowego mrozu goście nie zawiedli i sprawili, że na auli panowała wyjątkowo ciepła atmosfera.

Wśród organizatorów była p. Krystyna Bochenek, która wraz z grupą dziewcząt dbała o to, aby wszyscy dobrze się bawili. Przygotowała występy dziewcząt, a potem prowadziła zabawę taneczną, organizując również konkursy nagradzane słodkościami.

Po tak wyczerpującej zabawie można było odpocząć i nabrać sił przy słodko zastawionych kolorowych stołach. Po krótkie przerwie p. Krystyna zaprosiła do nowej zabawy i konkursów. Pomagał jej zespół muzyczny „Debiut”, który również wesoło bawił się z gośćmi. Dzięki nim taneczny nastrój panował wśród dorosłych i dzieci.

Rodzice bardzo ciepło i serdecznie dziękowali p. Janinie Chróścielewskiej – organizatorce balu, za tę imprezę i za jej pracę w Wolontariacie. To dzięki Niej pracuje Zespół Piskich Wolontariuszy i po raz kolejny odbyła się taka impreza.

Ten bal mógł się odbyć również dzięki wspólnej pracy: pracowników internatu – wychowawczyń i pracowników kuchni oraz pracowników i młodzieży ZSO.

Na koniec wszyscy życzyli sobie jeszcze wielu takich imprez.

Maria Grabowska