Jak co roku, Pierwszy Dzień wiosny w naszej szkole zorganizowaliśmy na kolorowo i wesoło. Od samego rana trwały próby skeczy i scenek dramowych. W końcu było o co walczyć – tydzień bez sprawdzianów, klasówek i “odpytywanek”, to przecież najlepsza nagroda dla uczniów!

Około godziny 10 rozpoczął się festiwal małych form teatralnych. Młodzież pokazała, że wie co oznacza termin kultura (także na wesoło).

Następnie, pierwsze i drugie klasy rywalizowały między sobą w konkursie “Wiedzy o kulturze”. Niektóre pytania były nieco zaskakujące, jednak zawodnicy świetnie sobie z nimi poradzili.

Imprezę uświetnił występ naszego szkolnego Kabaretu. Jak zwykle komicy potrafili rozbawić publiczność i wywołać salwy śmiechu.

W konkursie plastycznym p.t. “Kultura tak, przemoc nie” klasy miały okazję pokazać swoje indywidualne spojrzenie na świat, pod kątem kultury. Prace były bardzo oryginalne, a liczba punktów ciągle rosła…:) Jury było oczywiście bardzo surowe i dokładne w ocenianiu prac, jednak bez pochwał obyć się nie mogło.

Szczęśliwym zwycięzcą została klasa IIa! Klasa IIe i Ia zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce. Oni oczywiście również dostali nagrody pocieszenia, jednak to nie to samo co pierwsze miejsce i tydzień bez szkolnej musztry.

Końcowy mecz piłki siatkowej – nauczyciele kontra uczniowie pokazał, że nie tylko młodzież potrafi dobrze się bawić! Rywalizacja była zacięta, kadra pedagogiczna walczyła jak mogła, lecz uczniowie wykazali się większą sprawnością fizyczną.

Wszystko skończyło się bez kontuzji i usterek. Każdy opuścił szkołę z uśmiechem na twarzy (przecież nie było lekcji!). (Oprocz naszych biednych i kochanych, tegorocznych maturzystów, którzy dzielnie walczyli ze swoimi przedmiotami maturalnymi mając cztery normalne lekcje).

Mamy nadzieję, że każdy zaczerpnął trochę wiedzy o kulturze i postara się ją wykorzystać w odpowiedni sposób

Kaja i Aisha