Tegoroczny program Dnia Wiosny w “starym ogólniaku” był na tyle interesujący, że do szkoły przyjechała Katarzyna Karapyta – reporterka Radia “Bis”, aby na żywo relacjonować najciekawsze momenty. W czterech kolejnych wejściach na żywo na antenę zaprezentowana została szkoła i działalność jej uczniów.

Zajęcia edukacyjne tego dnia zostały odwołane na rzecz cyklu imprez sportowo-rozrywkowych, których organizatorem był Samorząd Uczniowski z Marcelem Knyżewskim na czele. Najpierw popis swoich umiejętności dała grupa akrobatyczna w składzie: Aleksandra Wierzchowska, Adrian Glazer, Maciej Gajda, Bartosz Wasilczyk i Karol Olchowy. Tuż po niej wystąpiła grupa breakdance: Łukasz Ptak, Łukasz Stygar, Łukasz Dobrowolski, Adam Smaka i Piotr Banach. Kolejnym punktem obchodów Dnia Wiosny był film pt. “Epitafium dla narkomana”, po którym z prelekcją wystąpił Robert Oszczakiewicz (Monar Gaudynek). Podsumowaniem tego bloku tematycznego był quiz pt. “Moda na niebranie”. Przed blokiem sportowym zaprezentował się kabaret “Debiut” w składzie: Piotr Januszko, Marcel Knyżewski, Albin Wysocki, Mateusz Żukowski, Dariusz Sienkiewicz, Paweł Szczepkowski, Radosław Konopka (opiekun mgr Edyta Skulmowska). Najbardziej emocjonującą imprezą tego dnia był mecz siatkówki – nauczyciele kontra uczniowie. Chyba po raz pierwszy w historii szkoły wygrali nauczyciele (2:1), choć nie zabrakło złośliwych głosów, iż mecz był “ustawiony”. Powitanie wiosny nie mogło się oczywiście odbyć bez tradycyjnego topienia Marzanny, za co odpowiadała klasa IIb wraz z wychowawcą mgr Jerzym Karwowskim.

Obchody Dnia Wiosny były niewątpliwie okazją do promocji szkoły na falach ogólnopolskiego Radia “Bis”, co powinno wyróżnić ją na tle innych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.