W dniach 9-11.06.2005 we Wrocławiu odbył się Finał XII Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków “Ośmiu Wspaniałych”
Konkurs ?Ośmiu Wspaniałych? należy do wyjątkowych, nie tylko ze względu na wspaniałych młodych ludzi biorących w nim udział, ale i ze względu na charakter ich pracy i – co najważniejsze – sposób oceny i ich nagradzania.

Wszyscy oni pracują społecznie, poświęcając swój wolny czas potrzebującym pomocy ? starszym, chorym i niepełnosprawnym. Na tej swojej wyjątkowej i trudnej drodze ?pod prąd?- jak to powiedziała p. Joanna Fabisiak , Prezes Fundacji ?Świat na tak?. Często muszą pokonać wiele przeszkód, ale na szczęście nie załamują się i pracują nadal, nawet w czasie ferii, wakacji i świąt. Trudno nagrodzić taką pracę, ponieważ nie sposób przeliczyć jej na pieniądze.
Dzięki wielu osobom, głównie samorządowcom – społecznikom powstał pomysł Wielkiej Gali ? trzydniowej imprezy – Ogólnopolskich Spotkań Finału Konkursu ?Ośmiu Wspaniałych?. Tym razem zaprosił nas i wspaniale ugościł Wrocław. Przybyło około 400 uczestników wraz z opiekunami i zaproszonymi gośćmi. Na uroczystej gali w teatrze muzycznym ?Capitol? przedstawiono 70 wyróżnionych osób, wśród nich była reprezentantka Pisza – uczennica naszej szkoły, Aleksandra Radziewska. Nagrodzonym ?Ośmiu Wspaniałym? wręczono statuetki ?Bursztynowych Ósemek?. Na koniec Wrocław przekazał Sztandar Fundacji kolejnemu miastu, które będzie gościć laureatów XIII Finału Ogólnopolskiego w 2007 roku. Tym miastem został Białogard.

Pogoda była piękna, a jedzenie smakowite. Wrocław zostanie w pamięci jako piękne, gościnne miasto.

Chciałybyśmy podziękować Starostwu Powiatowemu w Piszu za dofinansowanie naszego pobytu we Wrocławiu. Szczególne podziękowania chciałybyśmy złożyć p. Irenie Piworowicz, która bardzo nam pomagała w przygotowaniach związanych z konkursem i sprawami organizacyjnymi.

Zapraszam na relację Oli z tej imprezy.

Maria Grabowska – opiekun Szkolnego koła Wolontariuszy w ZSO