– W miesiącach zimowych w internacie LO mieszkała rekordowa liczba 123 wychowanków z piskich szkół (z LE-75, LO-30, Liceum dla Pracujących-2, LMP-5 i ZSZ-3).
– 9 maja po raz pierwszy odbyło się Święto Szkoły, na które złożyły się m. in.: uroczysty apel, zwiedzanie szkoły przez gości i absolwentów, wystawa prac uczniowskich, a wieczorem zabawa taneczna. Podobne uroczystości odbywały się przez najbliższe kilkanaście lat.
– Do matury w Liceum dla Pracujących dopuszczono 59 abiturientów. Do egzaminów pisemnych przystąpiło 23 uczniów, do egzaminów ustnych dopuszczono 18. W LO do egzaminu dojrzałości dopuszczono 63 abiturientów, świadectwa maturalnego nie otrzymało 7 absolwentów.
– 1 czerwca Rada Pedagogiczna na I rok studiów wyższych bez egzaminów wstępnych wytypowała: Jadwigę Kościelecką – na dowolny kierunek i Bogdana Cichockiego – na kierunek nauczycielski (matematyka) Uniwersytetu Warszawskiego. Natomiast po raz pierwszy wpisem do “Złotej Księgi” wyróżniono następujących absolwentów: Tadeusza Banacha, Reginę Borys, Bogdana Cichockiego, Tomasza Ciukszo, Jadwigę Kościelecką, Ryszarda Stępnika i Jadwigę Wolską. “Złota Księga” prowadzona jest do dnia dzisiejszego.
– W czerwcu na emeryturę odszedł Feliks Michałowski, długoletni i zasłużony nauczyciel wychowania fizycznego i przysposobienia wojskowego, założyciel i opiekun Bazy Sportów Wodnych w Piszu.
– Lipiec. W Wojewódzkiej Spartakiadzie Młodzieży w piłce koszykowej I miejsce zajęła drużyna dziewcząt z LE (opiekun Stanisław Michałowski) i II miejsce drużyna chłopców (opiekun Zygmunt Sołowiński).
– 3 września. Rozpoczęcie roku szkolnego 1973/74. Ze względu na przypadające ważne rocznice (200-lecie KEN, 30 rocznica powstania LWP i 30- lecie PRL) rok ten miał szczególny charakter. W związku z tym rozpoczęcie roku szkolnego było szczególnie uroczyste, na które przybyli: przedstawiciel Kuratorium Okręgu Szkolnego w Olsztynie, przedstawiciel KW PZPR, I sekretarz KP PZPR oraz inspektor szkolny i pracownicy Wydziału Oświaty i Kultury w Piszu.
– Październik. Sesja popularnonaukowa związana z obchodami 200-rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej pt. “Ludzie postępu podają sobie ręce poprzez wieki”. Przygotowania sesji podjęli się uczniowie grupy humanistycznej z klasy IVa (referaty – Małgorzata Krzyszkowska, Hanna Kowalska i Kinga Rackiewicz) oraz Klub Recytatora działający pod kierunkiem polonistki Zofii Soboty. W części artystycznej przedstawiono spektakl o I. Krasickim pt. “Wybaczcie, żem dotąd nie umarł”.
– 3 grudnia spotkanie z pisarzem Bohdanem Czeszko.