Do konkursu “Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2007” w naszej szkole wytypowano trzy osoby: Paulinę Szymańską z klasy III, Joannę Chrostowską i Annę Marię Górską – uczennice klasy II.

Celem konkursu jest popularyzacja pozytywnych postaw i działań młodzieży na rzecz drugiego człowieka. Jego organizatorami są: Starostwo Powiatowe w Piszu – honorowy patronat pełni Starosta Piski, Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piszu i Zespół Szkół Nr 1 w Piszu.

Dziewczęta działają w wolontariacie już od kilku lat. Systematycznie odwiedzają osoby niepełnosprawne wnosząc odrobinę radości w ich trudne życie. Poza tym regularnie uczestniczą w Świątecznych Zbiorkach Żywności, a także Balach Karnawałowych dla osób niepełnosprawnych. Paulina angażowała się również w życie naszej szkoły i powiatu pełniąc funkcję zastępcy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego oraz zastępcy przewodniczącego Młodzieżowej Rady Powiatu Pisz. Była wówczas organizatorką wielu imprez szkolnych i uczestniczką różnych konkursów. Joanna nawiązała współpracę z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii w Piszu ucząc dzieci języka niemieckiego. Z kolei Ania ma wybitne osiągnięcia sportowe: 3 – miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Cadet, w klasyfikacji dziewcząt i podwójne mistrzostwo okręgu warmińsko – mazurskiego. Wszystkie dziewczęta bardzo dobrze się uczą i chętnie dzielą się swoją wiedzą. Są życzliwe, odpowiedzialne i bezinteresownie pomagają innym. Myślę, że Paulina, Joasia i Ania zasługują na najwyższe wyróżnienie. Gratulujemy i jesteśmy z Was dumni.

Maria Grabowska – opiekunka wolontariuszy