W dniach 17-19 października klasy trzecie, za sprawą Siostry Joanny, Pani Anny Ptak oraz Pani Edyty Skulmowskiej, wybrały się na tzw. pielgrzymkę maturzystów.

Dnia pierwszego, po przyjeździe do Częstochowy, mieliśmy trochę czasu na zwiedzanie Kościoła na Jasnej Górze. Modliliśmy się na poświęconej nam Mszy Świętej, odmówiliśmy wspólny różaniec oraz uczestniliśmy w Apelu Jasnogórskim, po czym udaliśmy się na nocleg u księży Pallotynów w Wadowicach.

Dzień drugi był dniem prywatnej refleksji w momencie zwiedzania Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau (Oświęcim-Brzezinka), gdzie na własne oczy ujrzeliśmy skalę okrucieństwa, jakiej doznali ludzie podczas II wojny światowej. Po powrocie do Wadowic wstąpiliśmy do Muzeum Jana Pawła II w jego domu rodzinnym, gdzie dowiedzieliśmy się o ciekawych faktach z życia Papieża, po czym wróciliśmy na miejsce noclegu kolejką turystyczną szlakiem Karola Wojtyły. Wieczorem zorganizowaliśmy również wspólne ognisko.

Trzeci dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Krakowa. Spacerowaliśmy Drogą Królewską, odwiedziliśmy Zamek Królewski na Wawelu oraz inne zabytkowe obiekty, takie jak Sukiennice czy Kościół św. Franciszka.

Dziękujemy za możliwość wspólnego spędzenia czasu w tak przyjaznej atmosferze.