W piątek, 23 stycznia 2009 roku, w Ełku odbyły się Regionowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Oprócz naszej drużyny w zawodach wzięły udział szkoły Giżycka, Szczytna i oczywiście Ełku.

W pierwszym półfinale zmierzyliśmy się z wicemistrzem drugiego Rejonu, Giżyckiem. Mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando. Rywale wyraźnie odstawali poziomem od innych drużyn, które stawiły się na zawodach. Tak więc bez większych problemów odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo.

Drugi półfinał był zdecydowanie bardziej emocjonujący. Na przeciw siebie stanęły dwie dobrze znane nam drużyny – Szczytno i Ełk. Pierwsza kwarta przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy narzucili swój styl i swój tempo gry. Jednak już w drugiej kwarcie goście odrobili straty i wysunęli się na nieznaczne prowadzenie. W dalszej części meczu Ełczanie nie potrafili nawiązać równorzędnej walki, z kolei szczycieński ZS nr.3 grał spokojnie i odniósł zasłużone zwycięstwo.

Mecz o trzecie miejsce przebiegał pod dyktando gospodarzy. Nie dali oni Giżycczanom szans i pewnie uplasowali się na trzecim miejscu zawodów.

Po “małym finale” przyszedł czas na ten właściwy. Historia spotkań między nami a Szczytnem zapowiadała emocjonujący mecz. I tak właśnie się stało. Wyrównana walka toczyła się od samego początku, choć to Szczytno w połowie meczu prowadziło trzema punktami. Jednak trzecia kwarta przyniosła diametralną zmianę sytuacji. W końcu zaczęliśmy grać swoim tempem, nie pozwalając wytrącić się rywalom z rytmu. Od tej pory sukcesywnie odrabialiśmy straty i na czwartą kwartę to my wyszliśmy z trzypunktowym prowadzeniem. Ostatnia część meczu była jeszcze lepsza i ostatecznie odnieśliśmy dwudziestopunktowe zwycięstwo.

Zwycięstwo w Mistrzostwach Regionu dało nam bezpośredni awans do Mistrzostw Województwa. Będziemy starać się o to, aby finały odbyły się właśnie w Piszu. Gra na swoim parkiecie, jak również przed swoją publicznością zawsze daje sporą przewagę nad przeciwnikami.

Z kolei drużyna ze Szczytna awansowała do baraży, w których stawką również jest miejsce w finale wojewódzkim. Mam nadzieję że to nie był nasz ostatni mecz przeciw sobie i na boisku spotkamy się jeszcze raz. Powodzenia w barażach Zefirowcy!

Klasyfikacja końcowa
ZSO Pisz
ZS nr.3 w Szczytnie
I LO w Ełku
LO w Giżycki
Nasza drużyna wystąpiła w składzie
Łukasz Rumiński
Hubert Czyż
Dawid Bednarek
Michał Kibiłko
Karol Cisowski
Norbert Klałżynski
Krzysztof Zajkowski
Maciej Jurczak
Łukasz Potaś
Karol Krasa
Mateusz Trzciński
Maciej Duda
Jakub Fiećko
Trener: Mariusz Górski