Sukcesem zakończył się udział młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Piszu w Powiatowym Konkursie Języka Polskiego. Uczniowie z dużym entuzjazmem przystąpili najpierw do eliminacji szkolnych (30 listopada), później – do eliminacji finałowych (14 grudnia)

Wśród szóstki najlepszych uczestników znalazły się dwie osoby z naszej szkoły: Aleksandra Grochowska (kl. IIIe) i Monika Błażejewicz (kl. IIIf). W finale bezkonkurencyjna okazała się Ola Grochowska., Jej zadaniem było wygłoszenie mowy na temat mądrego i kulturalnego korzystania z telefonów komórkowych. Ola zachwyciła komisję piękną polszczyzną. Jako nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca otrzymała odtwarzacz DVD. Gratulujemy!

Starostwo Powiatowe w Piszu po raz pierwszy zorganizowało tego rodzaju konkurs. Mamy nadzieję, że w przyszłości stanie się on tradycją związaną z naszą szkołą. Za stronę merytoryczną konkursu odpowiadała polonistka z ZSO – Anna M. Sienkiewicz, wspierały ją koleżanki polonistki – Krystyna Ciotrowska, Małgorzata Karwowska i Małgorzata Pomichowska.