Choć niewielu o tym wie, to w naszej szkole oprócz męskiej drużyny koszykówki istnieje także żeńska drużyna siatkówki. W roku ubiegłym trenerem był Pan Wojciech Sołowiński, jednak w tym roku nastąpiły drastyczne zmiany i stanowisko opiekuna drużyny objął Pan Mariusz Górski.

Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i w czwartki. Nasz skład liczy około piętnastu dziewcząt, z tym że średnia treningowa to około dwunastu siatkarek.

Niestety nie mogę powiedzieć, że treningi są miłe i przyjemne – tak naprawdę to Pan Górski wyciska z nas ostatnie poty. Zajęcia trwające 1,5 godziny to prawdziwa droga przez mękę. Najwymyślniejsze ćwiczenia bardzo często przerastają nasze możliwości, a zakwasy i różnego rodzaju siniaki są na porządku dziennym. Mimo tego śmiechu na naszych treningach nie brakuje.

Każde zajęcia mają swój określony harmonogram – na początku jest rozgrzewka, potem zazwyczaj następuje seria najdziwaczniejszych ćwiczeń wzmacniających naszą sprawność ogólną, po czym przechodzimy do treningu z piłkami. Na koniec rozgrywamy krótki mecz, o różne stawki. Dzięki temu z dnia na dzień nasza kondycja się poprawia, a drużyna robi się coraz bardziej zgrana.

Pierwsze zawody odbędą się pod koniec października. Do tego czasu będziemy się dalej ostro przygotowywać pod kierownictwem Pana M. Górskiego i mam nadzieje, że będziemy miały możliwość zawalczyć nawet o pierwsze miejsce w Powiecie. A więc – trzymajcie kciuki i kibicujcie naszej jakże wspaniałej drużynie siatkarskiej!

Weronika Król klasa IIC