W dniach 3-5 czerwca 2009 r. odbyła się IV Ogólnopolska Licealiada w Gorlicach.

Do Gorlic jechaliśmy 13 godzin busem. Tam spaliśmy w internacie. Turniej rozgrywany był systemem grupowo-pucharowym. Do grupy trafiliśmy razem z III LO Zielona Góra oraz I LO Gorlice. W grupie wygraliśmy jeden mecz z Zieloną Górą 61-28, z gospodarzami przegraliśmy 76-117 i zajęliśmy drugie miejsce. Dalej walczyliśmy ze Świdnicą, która ostatecznie zajęła 3. miejsce w turnieju z punktacją 39-107.

Największą nadzieję na wygraną miałem w meczu z Oświęcimiem, mecz o miejsce 5-6. Niestety nietrafione kosze miały wpływ na naszą przegraną 68-116. W ostatnim dniu turnieju rozegraliśmy spotkanie z Nysą o miejsce 7. Niestety powtórzyła się sytuacja z meczu z Oświęcimiem. Brak skuteczności w ataku oraz sił spowodowały że i ten mecz przegraliśmy 68-89. Należy nadmienić, iż zajęcie ósme miejsce w Licealiadzie jest sukcesem ZSO w Piszu (w 2007 r. zajęliśmy miejsce 12.).

Dziękuję w imieniu drużyny sponsorom:

Starostwo Powiatowe w Piszu
Urząd Miejski w Piszu
Warmińsko -Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie
Rada Rodziców przy ZSO w Piszu
Z sportowymi pozdrowieniami,
Mariusz Górski

Zdjęcie uczestników
Od góry od lewej: Dawid Bednarek, Krzysztof Zajkowski, Michał Kibiłko, Karol Cisowski, Hubert Czyż, Jakub Fiećko, Trener Mariusz Górski; na dole: Łukasz Rumiński, Tomasz Osiński, Mateusz Trzciński, Łuksza Potaś.