Gdy dwa lata temu żegnaliśmy rodaka, Karola Wojtyłę, każdy z nas czuł w sercu ogromny żal, smutek i przygnębienie. Cały kraj połączył się, aby pożegnać tego wspaniałego człowieka.

W drugą rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II żal i smutek zastąpiły duma, podziw i wiara w miłość. Dzieło Karola Wojtyły będzie obecne w nas do końca życia, a w takich dniach jak ten, wiara w siłę uczuć, której uczył nas Papież, będzie coraz większa.

Uczniowie “starego ogólniaka”, chcąc oddać cześć Karolowi Wojtyle, przygotowali wspaniałe przedstawienie. Czekając na akademię nikt nie myślał o tym, z jakimi uczuciami będzie wychodził ze szkolnej auli. Uczniowie naszej szkoły wyrazili szacunek i respekt dla osoby Jana Pawła II, lecz uważam, że w każdym z nas, w tym dniu zaszła jakaś wewnętrzna przemiana.

Podczas wystąpienia dwóch uczniów poinformowało nas, że ich kariera w naszej szkole dobiega końca… Maturzyści – Marcel Knyżewski i Piotr Januszko wystąpili dla nas po raz ostatni… Złożyli oni serdeczne podziękowania na ręce swoich nauczycieli i opiekunów. My także pragniemy im podziękować za to, że tak doskonale potrafili, grać i rozbawiać nas do łez. Życzymy im powodzenia w dalszym życiu i oczywiście rozwijania talentu aktorskiego.

Kaja i Aisha