Poniedziałek

Tydzień Kultury czas zacząć! Ten okrzyk, nie odchodził od żadnego z Nas. I owszem zaczęliśmy go pełną parą. Szkoła przepełniona była życzliwością i uprzejmością. Kodeks kulturalnego ucznia, został napisany w każdej klasie wg . własnego przekonania. Każdy mógł wykazać się odrobiną twórczości i opłacało się. Wyszło idealnie. Kreatywność to z pewnością cecha młodzieży naszego ogólniaka. Jednak to nie wszystko. Najkulturalniejszy uczniu i uczennico! Wystąp! Czas pokazać się światu!

Wtorek

“Dzień sportu” Brawo uczniowie! Wzięliście sprawę naprawdę poważnie! Niektórzy tak się przejęli, iż wyglądaliście lada komicznie! Dresy, bluzy – czemu nie? Styl spodobał się uczniom, bo luźno i wygodnie. Odbyły się także rozgrywki sportowe w siatkę. Klasyfikacja prezentowała się następująco:

I miejsce – ZSZ w Piszu
II miejsce – Nowe Liceum Ogólnokształcące w Piszu
III miejsce – Stare Liceum Ogólnokształcące w Piszu
Faktycznie, ostatnia pozycja, jednak wiara w Nasz zespół nie zgasła do ostatniej minuty. Za rok wynik na pewno będzie lepszy.

Środa

Obowiązywał strój galowy. Wchodząc do szkoły miało się wrażenie, iż Liceum obchodzi poważne święto. Jednak atmosfera wcale podniosła nie była. Uśmiech nie znikał z twarzy uczniów. Dzień kojarzył się pewnie z zakończeniem roku szkolnego – ot przyczyna takiego nastroju.
Spotkanie z prawnikiem także się odbyło. Każdy mógł zadać najbardziej nurtujące pytania na temat prawa w Polsce, prawa człowieka, a nawet prawa ucznia. Młodzież naprawdę przejęła się całą sprawą, że chwilami dało się odczuć niepokój i lekkie podenerwowanie. Jednak Sędzia Orłowski całą atmosferę umiejętnie uspokoił. Dziękujemy za pomoc i liczymy na kolejne spotkanie.

Czwartek

“Walentynki” – Któż nie lubi tego święta? Miłość, aż miła od uczniów, ale i nauczycieli. Róż i czerwień podstawą ubioru młodzieży. Wrażenie mundurowego oblężenia!! Poczta walentynkowa odwiedziła każdą klasę, tak jakby dostała skrzydełka od Amora. Brakowało jedynie śpiewanych życzeń, czerwonych baloników, bo “Biały Miś” w wykonaniu chłopców, to nie lada wyczyn. Koncert, który miał miejsce odbył się śpiewająco. Miłosne piosenki wypełniały całą aulę.. Miłe dla ucha i nastrajające do spełnienia swoich wewnętrznych pragnień. I o to właśnie chodzi! Walentynki uważamy za udane!

Piątek

Obowiązywał strój elegancki. Mimo, że to ostatni dzień tego wspaniałego tygodnia, uczniowie poradzili sobie idealnie. Nauczyciele! O Was też pamiętamy Wyglądaliście cudownie! “Przepraszam, dziękuje” – nikt tych słów nie szkodował, do ostatniej chwili. Niestety kabaretony nie miały miejsca w naszym ogólniaku, mimo wcześniejszych zapowiedzi. Brak chętnych, a szkoda, bo liczyliśmy na odrobinę uśmiechu i żartobliwych zachowań Naszych kolegów. Kończąc pragnę dodać, ze liczmy na powtórzenie się takiego tygodnia. Należy tylko zadać sobie pytania – “Czy “Tydzień Kultury” zmienił coś w naszym życiu? Czy zmieni się Nasze zachowanie, na lepsze?” Miejmy nadzieję, że tak.

Aleksandra Waszkiewicz